Aktualności

IV Społeczna Akcja sprzątania grobów Powstańców AK „Żywiciela”

22.07.2019
UCZCIJMY PAMIĘĆ BOHATERÓW I POSPRZĄTAJMY WSPÓLNIE KWATERY ŻOLIBORSKICH POWSTAŃCÓW

W imieniu organizatorów społecznej akcji „Uczcijmy pamięć Bohaterów i posprzątajmy wspólnie Kwatery Żoliborskich Powstańców” zapraszamy wszystkich chcących w sposób aktywny uczcić 75- rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego do udziału w akcji sprzątania kwatery wojennej Żołnierzy Armii Krajowej II Obwodu Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej Zgrupowania Żywiciel na Cmentarzu Komunalnym Powązki Wojskowe (numer kwatery A28) znajdującym się na terenie Dzielnicy Żoliborz.

72 Rocznica Powstania Warszawskiego

01.08.2016
Na Żoliborzu padły pierwsze w Powstaniu Warszawskim strzały. Nie była to akcja zaplanowana, zdarzyła się przypadkowo, ale stanowi niezaprzeczalny fakt historyczny. Żoliborz również od wielu lat jako pierwsza dzielnica organizuje oficjalne obchody rocznicowe. W tym roku spotkaliśmy się 29 lipca jak zawsze przy kamieniu „Żołnierzom Żywiciela”.

71 Rocznica Powstania Warszawskiego

29.07.2015

Na Żoliborzu padły pierwsze strzały w Powstaniu Warszawskim. Żoliborz również jako pierwsza dzielnica organizuje oficjalne obchody rocznicowe. Tak jest od lat. W tym roku spotkaliśmy się 29 lipca jak zawsze przy kamieniu „Żołnierzom Żywiciela”.

Powstanie na ekranie

28.07.2015

Kino Elektronik i Dzielnica Żoliborz zapraszają  na cykl sześciu filmów o tematyce związanej z Powstaniem Warszawskim zrealizowanych przed wielu laty, jak również współczesnych.

Powstańcza diorama w Parku Żeromskiego

27.07.2015

Pierwszym wydarzeniem w cyklu dzielnicowych obchodów 71. Rocznicy Powstania Warszawskiego była interaktywna diorama przygotowana przez Grupę Rekonstrukcyjną „Radosław” przy współpracy z Dzielnicą Żoliborz.